top of page

Prodüksiyon 

Kanal_Medya_Prodüksiyon_Sirketi.jpg
Kanal_Medya_Prodüksiyon_Sirketi.jpg

press to zoom
Kanal_Medya_Prodüksiyon.jpg
Kanal_Medya_Prodüksiyon.jpg

press to zoom
Kanal_Medya_Film_Yapim.jpg
Kanal_Medya_Film_Yapim.jpg

press to zoom
Kanal_Medya_Prodüksiyon_Sirketi.jpg
Kanal_Medya_Prodüksiyon_Sirketi.jpg

press to zoom
1/3

Reklam filmi çekiminde profesyonel ekip ve ekipmanlarımızla tanıtım projeleriniz için en iyi çözümleri sunmaktayız. Televizyon Reklam filmi yapımında ve tanıtım filmi çekimlerinde sizinle beraber fikir alışverişinde bulunarak prodüksiyonlarımızı gerçekleştirmekteyiz.  Marka / ürün bilinirliliğini arttırmak için oluşturulan reklam filmi çekimlerinde senaryo, kamera çekimi, animasyon, görsel efekt, seslendirme ve müzik gibi öğelerin bir arada toplanarak profesyonel prodüksiyon hizmetini firmanızın istekleri doğrultunda kurumsal kimliğinize uygun olarak hazırlamaktayız. Kanalmedya profesyonel teknik ekip ve ekipmanlar ile reklam filminiz her ayrıntısı düşünülerek hazırlanmaktadır. 

 Kanal Medya kullanılan arka plan müzikleri, görsel efektleri, tasarımları firmanıza uluslar arası geçerliliği bulunun telif hakları ve lisans belgeleri ile teslim ederek, firmanıza karşı ileride açılabilecek telif hakkına yönelik davalardan tamamen uzak tutulmasına, ve ya çalışmalarınızın rakip firmalar tarafından kopyalanmasını engellemektedir.

 

 Ürünlerinizi, şirjketinizi, hizmetlerinizi tanıtmanın en kolay ve etkili yolu video çekimidir. Tüm reklam çekimleri için senaryo yazımı, teknik ekipman kiralama, çekim hizmetleri, post prodüksiyon hizmetleri, dijital kurgu hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Reklam çekimleri için verilen hizmetler arasında; senaryo yazım, cast-oyuncu, dijital kurgu, grafik ve animasyon hizmetleri bulunmaktadır. Konusunda uzman ekibimizle, reklam çekimi projelerinize müziklendirme ve görüntü montajı dahil tam destek sağlamaktayız. 


Reklam Filmi Çekimi Sürecinde Dikkate Aldığımız Öğeler


 

  • Reklam filmi için ihtiyaçlarınızın belirlenmesi

  • Reklamın hedef kitlesinden esinlenerek oluşturulan düşünce

  • Anlatı biçimleri ve içeriklerin neler olabileceğinin belirlenmesi

  • Reklam filmine göre gerekli donelerin hazırlanması

  • Kamera , Işık sistemleri ve oyuncu ekibiyle reklam filmi çekimi

  • Efekt programında efektlerin ve animasyonların hazırlanması

  • Reklam filminin montaj aşaması

  • HD kalitesinde video formatına dönüştürülmesi (render işlemi)

  • Televizyon kanallarında reklam vermek istediğinizde reklamın senaryosundan çekim aşamalarına kadar tüm isteklerinizi profesyonel bir şekilde karşılamaktayız.  Jimmy jib , steadycam, şaryo, ışıklar , camera slider gibi tüm kamera ekipmanları , profesyonel oyuncular, kameralar , özel mekanlar ve kameramanlar çekim içeriğine göre hazırlanıp reklam çekimini yapmaktayız.

 

 Yeni dünyada pek çok alanda faaliyet gösteren sektör grupları yaptığı çalışmaları tüketicilere duyurmak için farklı yöntemler izler. Bu yöntemlerin en akılda kalıcı ve etkili olanı elbette ki reklamlardır.

 

Reklam; ürünün ya da hizmetin hedef kitleye en anlaşılır şekilde ulaşmasını sağlar. Bu temas, popülerliğe ve satış grafiğine doğrudan ya da dolaylı olarak etkide bulunur. Reklam tüm aşamalarıyla bir bütündür. Bu aşamalardan biri olan uygun senaryo seçimi, deyim yerindeyse işin can damarını oluşturur. Reklam senaryosunun formata uygun belirlenmesi, tüketicide hisseTtirmek istenilen duygunun üzerine yoğunlaşılmasını sağlar. 

 

Reklam filmi vitrininizi süsleyen ışıklar gibidir. Doğru ışık vitrininizin imajını yükseltirken, yanlış ışık her şeyi olumsuz lanse edecektir. Reklam filmi çekimi bir uzun metraj film ya da klip çekiminden oldukça farklıdır. Az zamanda çok şey anlatma mottosu ile ilerleyen reklam filmi, profesyonel kişilerce ve doğru ekipmanlar kullanılarak çekilmelidir. Reklam filminde oyuncular yer alacaksa cast seçiminin konu ile orantılı olması önemlidir. Zira bir deterjan reklamında 45 yaşında bir erkek oynatma fikri konuyla zıt ve alakasız görülecektir. Aynı şekilde slogan da reklam filminin çekirdeğini oluşturur. Başarılı ve isabetli bir slogan konuyu özetlerken sağlanan hizmetin çekiciliğini de artırır. Konuya hakim ve profesyonel bir yönetmen; hem ekipman hem de oyuncular konusunda set ortamını etkin biçimde yönetecektir. 

 

Reklam filminin süresi markanın tüketici zihninde yer etmesi için yeterli, yine tüketicinin sıkılmaması için de kısa olması gerekir. Ürün ya da hizmet; özendirici ve istek uyandırıcı biçimde lanse edilmelidir. En önemli konu ise tüketicide uyandırılacak olan güven hissiyatıdır. Satışlara doğrudan etki edecek olan bu durum, reklamın özünde yoğunlaşılacak çalışmalar ile sağlanabilir. Son olarak seslendirme ve müzik işin çevresini sarmalayan bir çerçeve görevi görür. Seslendirmenin hem ilgi hem de güven uyandırması, reklam filminin orijinalliği açısından değer taşır. Müzik ise tüketiciyi yormayacak, ilgisini dinamik tutacak şekilde düzenlenmelidir. Son aşama olan kurguda yaratılacak başarı ve sağlanacak özen ile reklam filmi hedef kitleyle en etkili biçimde buluşacaktır.

Tanıtım Filmi


Reklam filmlerinin bir çeşidi olan tanıtım filmleri,kurumsal yapıyı tanıtmak amacıyla hazırlanır.İdeal bir tanıtım filminin süresi 4-6 dakika arasında olmalıdır.Uzun süreli tanıtım filmleri izleyicinin dikkatinin dağılmasına neden olduğundan daha az tercih edilir.Tanıtım filmleri,fuarlar,seminerler,ödül törenleri gibi organizasyolarda ön bilgi vermek amacıyla hazırlanır.Ayrıca web siteleri üzerinde veya DVD- CD gibi medyalarda dağılarak kapsamlı bir katolog işlevide görür.Zaman;çekim süresinin ne kadar olduğu bir maliyeti hesaplamada en önemli aktörlerden biridir.Tek şehirde tek mekanda yapılacak biir çekimle,farkı farklı şehirlerde yapılacak çekimlerin giderleri farklı olur.Ekipman Nitelikleri;Ekipmanlarımız linkindende inceleyebileceğiniz gibi bir tanıtım fiminde bir çok ekipman kullanılabilir.Bu ekipmanların her birinin kendine özgü estetik sağlayıcı özellikleri vardır.Ekipteki Kişi Sayısı;çekim  ve kurgu aşamasında tanıtım filmi için çalışacak kişi sayısı filmin  maliyetini direkt olarak etkileyen faktörlerden biridir.Kullanılan ekipman sayısı arttıkça ekipteki kişi sayısıda artacaktır.Seslendirme;tanıtım filminin hangi dilerde ve hangi sanatçılar tarafından seslendirileceği hazırlanan filmin maliyetini etkileyen etmenlerden biridir.Seslendirme sanatçılarının  kaşe ücretleri tecrübe  ve şöhretlerine göre farklıdır.Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır?Senaryo;Prodüksiyon firması tarafından hazırlanan senaryo,müşteri kurum tarafından incelenir ve gerkeli değişiklikler yapılır.
Çekim;Hazırlanan senaryoya göre çekim mekanları hazırlanır,çekim tarihleri kullanılacak ekip ve ekipman belirlenir,çekimler müşteri kurumun yardımıyla profesonel ekip tarafından gerçekleştiililir.

Kurgu;Yapılan çekimler,Color Correction,Maskeleme,Convert ve Animasyonla destekleme gibi işlemlerden geçtikten sonra,senaryolarda belirlenen  şekliyle seslendirme kaydı alınır.Kurum yapısına uygun bir fon müziği ile çekilen görüntüler  ve sesledirme kaydı profesyonel kurgu sistemlerinde montajlanır.

İzmir prodüksiyon şirketi, reklam filmi, tanıtım filmi,reklam

bottom of page